Ξεκινήστε ένα μαγευτικό ταξίδι με καταμαράν στα εντυπωσιακά νησιά του Ιονίου και του Αιγαίου, με πρωταγωνιστή το εντυπωσιακό Bali 4.4 catamaran.
Ανακαλύψτε την πολυτέλεια και την καινοτομία ταξιδεύοντας σε κρυστάλλινα, παρθένα νερά.
Με έμπνευση από την ποιότητα και τον σχεδιασμό του Bali 4.4 catamaran, η ιστιοπλοϊκή σας εμπειρία μετατρέπεται σε μια αξέχαστη περιπέτεια, όπου η κορυφαία άνεση συναντά τη μοναδική γοητεία των πιο συναρπαστικών ελληνικών νησιών.
Λιμάνια: Λευκάδα, Άλιμος
Προδιαγραφές
| Type: | Catamaran |
| Charter type: | Bareboat |
| Yacht builder: | Catana Group |
| Build year: | 2024 |
| Length overall: | 13.5 m (44 ft) |
| Beam: | 7.4 m |
| Draft: | 1.26 m |
| Cabins: | 4 + 1 |
| Berths: | 8 + 1 |
| Toilets: | 4 + 1 |
| Max. passengers: | Registered for 10 |
| Main sail: | full batten |
| Genoa: | self tacking jib |
| Steering type: | Steering Wheel |
| Propulsion type: | saildrive |
| Engine: | 2 x 45.0 HP (2 x 33,10 kW) |
| Fuel tank: | 600 l |
| Water tank: | 860 l |
| Security deposit: | €4.000 |
Εξοπλισμός
Standard Equipment |
|---|
| Comfort: |
| Cockpit cushions |
| Sails: |
| Electric main sail winch |
| Navigation: |
| Autopilot |
| GPS chart plotter |
| GPS chart plotter - cockpit |
| Safety: |
| Black Water Tank |
| Yacht electrics: |
| Heating |
| Inverter |
| Solar panels |
| Deck: |
| Bimini top |
| Dinghy |
| Sprayhood |
| Galley: |
| Freezer |
| NESPRESSO coffee machine |
| Refrigerator |
| Interior: |
| Electric toilet |
| Entertainment: |
| Outdoor speakers |
Additional equipment (optional) |
|---|
| Comfort: |
| Extra bedlinen and towels - €10 per set |
| Extra towels - €2 per piece Body towels |
| Yacht electrics: |
| Generator - €300 per booking includes the use of the A/C and the watermaker |
| Deck: |
| Outboard engine - €80 per week |
| Entertainment: |
| Sea Scooter - €1.000 per week Sea Scooter F9 |
| Stand up paddle (SUP) - €130 per week |
Υπηρεσίες
Services | Costs |
|---|---|
| (Obligatory) Final cleaning | €260 per booking including linen, towels |
| (optional) Damage waiver | €500 per booking non-refundable IN CASH at base/upon embarkation + 1.000 EUR (refundable in case of no damage & payable at base/upon embarkation, via Visa- or Master card); Damage Waiver policy valid for Alimos, Lefkas, and Kos base |
| (optional) Family pack | €250 per booking rail (safety) net, junior life jackets |
| (optional) Fast Track pack | €150 per booking fast embark, access to yacht by 14,00h |
| (optional) Hostess | €180 per day + food + food expenses |
| (optional) Internet pack | €80 per booking if available, Mobile internet 4G connection, unlimited |
| (optional) One way fee | €750 per booking Athens-Cyclades |
| (optional) One way fee | €1.000 per booking Athens-Dodecanese |
| (optional) One way fee | €1.200 per booking Athens-Ionian |
| (optional) Skipper | €200 per day + food + food expenses |









