Ζήστε την απόλυτη εμπειρία ιστιοπλοΐας στα ελληνικά νησιά με το πολυτελές μας καταμαράν. Απολαύστε την απρόσκοπτη σύνδεση με τη θάλασσα μέσα από ευρύχωρους χώρους καθισμάτων, πανοραμική θέα και άφθονο φυσικό φως.
Χαλαρώστε στο μπροστινό πιλοτήριο ή απολαύστε τον ήλιο στο σαλόνι της flybridge, συνοδευόμενο από wetbar για μεγαλύτερη άνεση. Τα ενσωματωμένα ηλιακά πάνελ προσφέρουν εκτεταμένη ενεργειακή αυτάρκεια, κάνοντας κάθε ταξίδι πιο ελεύθερο και ανεξάρτητο.
Λιμάνια: ΄Άλιμος
Προδιαγραφές
| Builder: | Catana Group |
| Cabins: | 6 + 2 |
| Toilets: | 6 + 2 |
| Build year: | 2025 |
| Length: | 58 ft ( 17,65 m ) |
| Beam: | 29 ft ( 9,06 m ) |
| Draft: | 4 ft ( 1,47 m ) |
| Engines: | 2 x |
| Max. passengers: | Registered for 12 |
| Security deposit: | €4.000 |
Εξοπλισμός
Standard Equipment |
|---|
| Sails: |
| Electric main sail winch |
| Self tacking jib |
| Navigation: |
| Autopilot - 7000 |
| Complete navigation equipment |
| GPS chart plotter |
| GPS chart plotter - cockpit |
| Safety: |
| Black Water Tank |
| Yacht electrics: |
| Air Conditioning |
| 2 Generator - Second 11 kW generator located in the engine room for silent operation, ideal for overnight use and fully functional both at anchor and while cruising |
| Heating |
| Inverter |
| Solar panels |
| Watermaker - desalinator |
| Deck: |
| Bimini top |
| Outboard engine |
| Sprayhood |
| Galley: |
| Dishwasher |
| NESPRESSO coffee machine |
| Interior: |
| Electric toilet |
| Entertainment: |
| Bluetooth player |
| 2 Paddle board |
Additional equipment (optional) |
|---|
| Sea Scooter: |
| Sea Scooter F9 - €1.000 per week |
Υπηρεσίες
Available services | Costs |
| Damage waiver non-refundable IN CASH at base/upon embarkation + 1.000 EUR (refundable in case of no damage & payable at base/upon embarkation, via Visa- or Master card); Damage Waiver policy valid for Alimos, Lefkas, and Kos base | 500,00 € per booking |
Obligatory extras | Costs |
| Final cleaning including linen, towels | 350,00 € per booking |
| Hostess + food expenses | 180,00 € per day + food |
| Skipper + food expenses | 200,00 € per day + food |
| VAT costs | 12% Final client price |






