Με μήκος 38 ποδιών, το BALI CATSMART αντιπροσωπεύει απόλυτα την ταυτότητα της μάρκας, ενσωματώνοντας χαρακτηριστικά όπως η εμβληματική «πόρτα BALI» και το στιβαρό μπροστινό κατάστρωμα πιλοτηρίου, που έχουν καθιερώσει τη φήμη των σκαφών BALI.
Σχεδιασμένο για χαλαρή ιστιοπλοΐα, το σκάφος προσφέρει την ιδανική πλατφόρμα για αξέχαστες οικογενειακές στιγμές πάνω στο νερό.
Φανταστείτε την ελευθερία και τη χαρά της ζωής πλέοντας με ένα καταμαράν ανάμεσα στα μαγευτικά ελληνικά νησιά – μια εμπειρία που συνδυάζει εξερεύνηση, ξεκούραση και πλήρη βύθιση στην εκπληκτική ομορφιά του μεσογειακού τοπίου.
Λιμάνια: Πρέβεζα
Προδιαγραφές
| Type: | Catamaran |
| Charter type: | Bareboat |
| Yacht builder: | Catana Group |
| Build year: | 2024 |
| Length overall: | 12.08 m (38 ft) |
| Beam: | 6.46 m |
| Draft: | 1.21 m |
| Cabins: | 4 + 2 |
| Berths: | 8 + 2 |
| Toilets: | 2 |
| Max. passengers: | Registered for 10 |
| Main sail: | full batten |
| Genoa: | furling/roll |
| Steering type: | Steering Wheel |
| Engine: | 2 x 37.0 HP (2 x 27,21 kW) |
| Fuel tank: | 400 l |
| Water tank: | 660 l |
| Security deposit: | €0 |
Εξοπλισμός
Standard Equipment |
|---|
| Comfort: |
| Bed linen |
| Cockpit cushions |
| Navigation: |
| Autopilot |
| Compass |
| Depthsounder |
| Divider, nautic chart |
| GPS chart plotter |
| Hand bearing compass |
| Nautical charts |
| Parallel ruler |
| Pilot book - Greek Water + Lighthouse Book |
| Speedometer (Speed log) |
| Wind instrument/Anemometer |
| Safety: |
| Distress flare box |
| Distress signals |
| EPIRB-Distress radio beacons |
| Emergency tiller |
| Fire extinguisher |
| First aid kit |
| Flags QNC |
| Floating light |
| Fog horn |
| Life buoy + Flashing light |
| Life jackets |
| Liferaft |
| Repair kit |
| Spare parts |
| Wire (shroud) cutter |
| Yacht electrics: |
| Battery charger |
| Inverter - 220V |
| Shore connection 220 V |
| Solar panels |
| Water heater |
| Deck: |
| Black ball |
| Bosun's chair (Safe seat) (boatswain's chair) |
| Cockpit/stern, outside shower |
| Dinghy |
| Electric anchor windlass |
| Gangway |
| Spare anchor (Reserve, Auxiliary anchor) |
| Swimming ladder |
| Galley: |
| Freezer |
| Refrigerator |
| Stove |
Additional equipment (optional) |
|---|
| Comfort: |
| Beach towel - €13 per person |
| Extra bedlinen - €12 per person per person/per week |
| Extra towels - €2 per set shower |
| Safety: |
| Automatic Inflatable Life Jacket - €30 per week |
| Yacht electrics: |
| Generator - €300 per booking includes the use of the A/C and the watermaker |
| Deck: |
| Outboard engine - €90 per week |
| Outboard engine 5 HP - €120 per week |
| Entertainment: |
| Canoe - €140 per week/ person + 300 EUR deposit |
| Stand up paddle (SUP) - €120 per week +300€ security deposit |
Υπηρεσίες
| (Obligatory) Damage waiver | €500 per booking +1000 EUR refundable deposit in case of no damage, payable by Mastercard or Visa |
| (Obligatory) Final cleaning | €320 per booking |
| (optional) Crew change | €120 per booking Skipper does not change |
| (optional) Fast Track pack | €200 per booking Fast embark, access to yacht by 14:00h the latest |
| (optional) Hostess | €190 per day + food expenses |
| (optional) Internet pack | €70 per booking 12 GB |
| (optional) Pet on board | €200 per booking |
| (optional) Provisioning | €20 per booking |
| (optional) Skipper | €210 per day + food + food expenses |






